Novinky

Březost potvrzena

04.04.2015 23:10

Jupííí, máme obrovskou radost, protože březost naší Kirby byla potvrzena! Moc se na tu zrzavou partu těšíme :-)

Pokud s námi budete chtít sledovat jak štěňátka rostou, můžete se podívat na Těhotenský kalendář

Afsi + Kirby - zaděláno na štěňátka

10.03.2015 22:42

8.3.2015 došlo k plánovanému krytí Afsiho a Kirby. Vše proběhlo na jedničku a my doufáme, že se budme moci radovat z krásných a zdravých zrzavých miminek, držte nám palce!

Vrh B jaro 2015

31.12.2014 14:32

Jsem velmi ráda, že Vám můžu konečně předtsavit tatínka našeho B vrhu, plánovaného na jaro 2015. Držte nám palečky, ať příroda vše dobře zařídí a můžeme se těšit z malých zrzavých štěstíček.

V případě zájmu o štěňátko nebo o další informace nás neváhejte kontaktovat.

Více informací o plánovaném vrhu budeme postupně přidávat do sekce Štěňata - Vrh "B"

Po čase...

05.08.2014 09:51

         Naše stránky jsme teď hodně zanedbávali a za tu dobu se u nás událo spoustu věcí, tak se to pokusím shrnout a do budoucna se trošku polepšit.  Z našich Áček vyrostli krásní, sebevědomí  zrzci, kterým se daří jak na poli výstavním tak sportovním, mají super páníčky a paničky, kteří se jim naplno věnují a podnikají s nimi spoustu aktivit.  My jsme za to velmi rádi a jsme na naše odchovance moc pyšní.

         Kirbynce přibyl do smečky další člen - Terezka, o kterou se svojí výbornou povahou pečuje, hlídá jí, dělí se s ní o pelech a občas i nějakou tu granulku :-) (z toho už jsem méně nadšená).


         Dále jsme se také přestěhovali do svého domečku, kde má Kirby konečně pořádnou zahradu na řádění, lumpárny a vyvalování se na sluníčku, což jsou její nejoblíbenější činnosti.


Všechna štěňátka jsou v nových domovech

15.07.2012 23:09

Všechna naše štěňátka už mají své nové a milující rodiny. Podle zpráviček se všem v nových domovech daří dobře, rychle se aklimatizovali a už vymýšlejí spoustu lumpáren :-). Zároveň již také dnes oslavili 3 měsíce, takže jim přejeme hlavně zdraví, spoustu mlsání a trpělivé páníky.

Více fotek z nových domovů  ZDE

Blíží se nám loučení

04.06.2012 23:22

Už se kvapem blíží doba, kdy se nám některá štěňátka rozutečou do nových domovů a k novým páníčkům. V posledním týdnu nás tak čekalo ještě pár důležitých věcí. V úterý jsme vyrazili k veterináři na očkování a tetování. Musím říct, že všichni byli moc stateční a za chvilku už ani nevěděli, že je pak doktor trošku potrápil. Zároveň jsme natrénovali cestování autem a za odměnu jsme pak vyrazili na výlet do přírody. Řádění venku a prozkoumávání nového se štěníkům moc líbilo a Kirby je také neustále proháněla, takže brzy začali odpadávat únavou.

V pátek měla pak štěňátka velkou mazlící návštěvu a zároveň svůj den D. Na druhou kontrolu vrhu k nám dorazila poradkyně pro chov RR p. Markéta Nováková a výsledkem je 9 standardních štěňátek a 1 nestandardní klučík se zálomkem na ocásku, štěňátka jsou bez DS a s minimem bílých znaků. V neděli k nám ještě dorazila naposledy na mazlení Dominika a tentokrát přivezla i Baaka, aby se seznámil se svými dětičkami. Byl odvážný a dokonce si k nim vlezl i do bedynky. Snažili jsme se s Domčou nafotit novou várku postojových foteček, ale štěňátka jsou jako pytel blech, takže to byl kolikrát nelehký úkol. Také nás v týdnu navštívilo hned několik budoucích páníčků, kteří se už nemůžou svých štěňátek dočkat a jezdí je mazlit, muchlat a hýčkat dobrůtkama.

Další fotky  ZDE

♥ ♥ ♥ Učíme se a prozkoumáváme svět ♥ ♥ ♥

24.05.2012 23:11


Je teď krásně, takže štěňátka jsou většinou celý den venku v ohrádce a užívají si konečně i sluníčka. Po jednom je začínáme taky brát ven mimo ohrádku, aby si mohli prozkoumávat okolí a poznávat nové věci. S některými už jsme zkusili i krátkou procházku na vodítku spolu s Kirbynkou a musím říci, že byli moc šikovní. U Kirbynky teď pozorujeme období, kdy se snaží štěňátka vychovávat a snaží se je učit. Jednoho po druhém provokuje ke hrám a v okamžiku, kdy je štěňátko drzé, rychle ho krotí a učí ho podřízenosti. Vzhledem k tomu, že Kirbynka kojí už jen minimálně, tak máme většinu dne plné ruce práce a v jednom kuse připravujeme nějakou baštu pro tu naši zrzavou partu, a že toho zbaští . Za štěňátky neustále jezdí návštěvy a někteří měli návštěvy od svých budoucích páníčků už i dvě, takže jsou v jednom kuse mazlená a rozmazlovaná a to se jim moc líbí :-).

♥ ♥ ♥ První výlet ven ♥ ♥ ♥

16.05.2012 22:58

Během 4. týdne čekalo na štěňátka mnoho nových zážitků a zkušeností. Doma jsme zaúkolovali chlapy a ti postavili naším prckům venkovní ohrádku, aby si mohli užívat i travičky a poznávat přírodu. Hned odpoledne ji pak šli na chvilku vyzkoušet, zprvu se rozkoukávali, ale pak převládla zvědavost a začalo šmejdění, prozkoumávání, honění a nakonec vyprovokovali ke hrám i Kirbynku. Dále jsme usoudili, že štěňátka už natolik povyrostla, že mohou opustit porodní bednu a proto jsme je přemístili do místnosti, kterou budou mít štěníci k řádění a hraní celou pro sebe. Naše miminka jsme také odčervili,což jim vůbec nechutnalo, podruhé jsme ostříhali drápky a převážili. Všechna štěňátka už překonala hranici 2 kg a někteří, především náš cvalda pan hnědý, si už udělali i pěkný náskok :-).

Také tatínek Baako nám udělal velikou radost, na klubové výstavě RR získal ve třídě šampionů nádherné 2. místo, a v soutěži o Nejkrásnější hlavu také zabodoval a získal také úžasné 2. místo. Je to prostě krasavec a jsme na něho moc pyšní :-).

♥ ♥ ♥ Mrňouskům jsou 3 týdny a rostou do krásy ♥ ♥ ♥

07.05.2012 22:29

Štěňátkům jsou již 3 týdny a každým dnem u nich pozorujeme veliké pokroky. Po otevření očiček začala brzy i chůze získávat na jistotě. Protože se již slyší, tak trénují vrčení a štěkání, a je jich najednou plná bedna. Poprvé jsme stříhali drápky a začínají nám růst zoubky. Protože je štěňátek opravdu smečka, tak již pomáháme Kirbynce s krmením a ochutnávají takové dobroty jako kuřecí masíčko, piškotky s tvarohem a už jsme vyzkoušeli i granulky. A moooc jim chutná! :-)

Za některými ze štěňátek v minulém týdnu dorazili i jejich budoucí páníčci a pořádně je pomazlili, při té příležitosti vyfasovali zrzounci i nové oboječky a dostali jména:

 

Aaron Baako Afryea - volný

Arby Abayomi Afryea - zadaný

Assim Issam Afryea - volný

Arash Shombay Afryea - volný

Amber Kimani Afryea - zadaná

Anie Nyashia Afryea - zadaná

Archie Chimalsi Afryea - zadaný

Alvar Jahari Afryea - zadaný

Ashley Shakarri Afryea - zadaná

Aimee Myeisha Afryea - zadaná

 

Opět se za námi vydala Dominika, tentokrát i s Luckou a pomohli nám nafotit krásné postojové fotečky a samozřejmě přijeli mazlit a mazlit. Focení byl trošku boj, ale nakonec jsme štěníky přemluvili za smetánek :-)

Nové fotečky najdete  ZDE.

Někteří z našich krásných štěňátek jsou ještě volní, takže v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

 

♥ ♥ ♥ Už je nám týden ♥ ♥ ♥

23.04.2012 23:19

Čas se štěňátky hrozně rychle letí a ani jsme se nenadáli a už je mrňouskům týden. Většinu dne stále tráví střídavě spinkáním a baštěním mlíčka a pak samozřejmě mazlením s námi :-). Při baště už probíhají velké bitky o ty nejlepší mamčiny cecíky a po takové námaze pak štěníci odpadají a usínají v úžasných polohách :-). Ty největší jedlíci, jako je zelený a hnědý kluk už dokonce zdvojnásobili svoji váhu. Ani Kirbynku nezanedbáváme a dopřáváme jí samý dobrůtky, kuřátko a tvarůžek, aby tu smečku hladovců zvládla. Na mazlení k nám také dorazila Baakova panička Dominika Hojdová, která  našim mimískům narfotila spoustu nových fotek, za což jí moc děkujeme!

Více fotek v sekci ZDE

♥ ♥ ♥ Štěňátka jsou na světě ♥ ♥ ♥

17.04.2012 16:13

Dne 15. 4 nás konečně Kirbynka přestala napínat a na svět přivedla krásných 10 zrzounků - 6 kluků a 4 holčičky. Kirbynka vše zvládla na jedničku a jako maminka je naprosto úžasná, v jednom kuse si štěňátka hýčká a opečovává a i na velmi rychlé venčení je opouští nerada. Štěňátka se mají čile k světu, spokojeně spinkají a papají. Po první kontrole  se nanašel žádný DS, štěňátka jsou váhově vyrovnaná, 8 štěňátek je standardních, 1 kluk nestandardní  (pan oranžový) má zálomek na ocásku a 1 holčička nestandardní (slečna béžová) přišla na svět jen s 1 korunkou. Přejeme všem štěňátkům do života hodně zdravíčka a aby našli ty nejhodnější páníčky :-)

Pokud by jste měli zájem o jedno z našich krásných štěňátek, neváhejte nás kontaktovat.

Více informací o našich štěňátkách v sekci Štěňátka - Vrh "A"

Více fotek našich štěňátek na ZDE

♥ ♥ ♥ Příchod štěňátek se blíží ♥ ♥ ♥

13.04.2012 11:11

Porod se nám velmi rychle blíží (máme 59. den) a štěňátka tu už můžou být každým dnem. Kirbynka někdy už neví jak si s pupíkem lehnout. Většinu dne lenoší v pelíšku, přestýlá si ho a upravuje podle svých představ. Nejspokojenější je když se příjde přitulit a nechá si hladit bříško, nebo když něco upadne do misky, protože po celou dobu březosti má neuvěřitelný apetit a sežrala by všechno co vidí :-). Miminek je plné bříško a dávají o sobě čile vědět, každou chvilku se Kirbynce na bříšku objevuje boulička od nějaké té tlapičky :-). Celá rodina netrpělivě čekáme kdy to vypukne a těšíme se na malé zrzečky. Doufáme že porod proběhne stejně hladce jako celé Kirbynčino těhotenství a že již brzy budeme moci přidat fotky krásných a zdravých štěňátek. Držte nám palce! 

58.den březosti  

 

♥ ♥ ♥ Naše těhulka ♥ ♥ ♥

01.04.2012 10:53

Březost nám velmi rychle utíká a Kirbynka a její bříško se teď začíná zvětšovat každým dnem. Kirbynka si svoje tloustnutí zatím užívá, protože zjistila, že to sebou přináší i spoustu výhod. Například zvětšující se porce jídla v její misce nebo to že se může se svým těhotenským bříškem válet na gauči, kde teď odpočívá čím dál častěji. Venku při procházkách ji ale musíme krotit, protože na svůj stav občas zapomíná a předvádí nám v jak dobré je kondici a jak ji pohyb zatím nedělá problém. I my se doma se začínáme připravovat na příchod štěňátek a tak se mužská část rodiny pustila do výroby porodní bedny, která se jim moc povedla. Kirbynka jejich snahu také ocenila a od prvního dne ji vzala za svůj nový pelíšek a spokojeně v ní spinká.

50. den březosti

40.den březosti

30.den březosti

♥ ♥ ♥ Čekáme štěňátka ♥ ♥ ♥

13.03.2012 12:30

Po netrpělivém čekání na výsledky ultrazvuku přišla šťastná zpráva - Kirby je březí a čeká pěkných pár zrzavých miminek. Moc se těšíme a naši těhulku teď budeme patřičně rozmazlovat a hýčkat.

Kirby + Baako - zaděláno na štěňátka

17.02.2012 21:57

Dne 15.2. ukázal progesteronový test konečně nejvhodnější termín ke krytí a proto jsme neváhali a ihned vyrazili za Baakem do Prahy. Bakko se ukázal jako romantik, takže i když Kirby dělala maličko drahoty a nechala ho, aby jí nadbíhal a dvořil se, tak byl trpělivý a tuhle předehru ji dopřál. Nakonec však dosáhl svého a došlo na věc. Oba byli moc šikovní a s malou pomocí krytí proběhlo ukázkově, svázání pak trvalo 25 minut. Druhý den jsme se rozhodli ještě jednou vše zopakovat a tentokrát se již po chvilce dovádění o vše postarali sami a to na jedničku. Svázání pak trvalo krásných 27 minut. Teď budeme velmi netrpělivě čekat na potvrzení březosti ultrazvukem. Držte nám palce a doufejme, že se za 2 měsíce budeme těšit z krásných zrzavých miminek :-)

 


Nejkrásnější pes roku 2011

20.01.2012 10:07

Otec našich budoucích štěňátek  Baako Amani Jeny´s Zakimi se v soutěži "Nejkrásnější pes roku 2011" pořádané KCHRR umístil na úžasném 4.místě.

Dominice a Baakovi moc gratulujeme :-)

Plánujeme štěňátka

25.11.2011 21:49

Tak to pouštíme do světa! Na jaro 2012 plánujeme štěňátka a pro naši Chloe z Korycanských skal máme vybraného ženicha, kterým je krásný a elegantní Baako Amani Jeny´s Zakimi.

V případě zájmu o štěňátko nebo o další informace nás neváhejte kontaktovat.

Více informací o plánovaném vrhu budeme postupně přidávat do sekce Štěňata - Vrh "A"

 

NVP Rybnik (PL)

08.10.2011 13:50

National Dog Show Rybnik (PL) - naše zrzečka Chloe z Korycanských skal si zde vyběhala V1,CAC, Winner a tímto splnila podmínky pro udělení titulu 

ŠAMPION POLSKA 

KVP Kalisz (PL)

13.06.2011 13:28

Tentokrát jsme vyrazili na výstavu do polského městečka Kalisz, které je od nás vzdáleno 250 km. Cesta do Kalisze byla opravdu dlouhá a náročná, vzhledem k tomu že s námi jel i náš junior, kterému bylo v autě po ránu špatně, takže jsme několikrát stavěli, čistlili interiér auta a převlékali :o) Nakonec jsme dorazili asi s hodinovým zpožděním, vystavování ridgebacků jsme ale naštěstí stihli. Kirby si vyběhala V1, CWC, dále jsme bojovali s fenkou z mezitřídy a souboj jsme vyhráli, o BOB jsme bojovali se psem ze třídy mladých a ze psem z třídy otevřené a opět jsme uspěli :o). Vydrželi jsme do konce výstavy a zúčastnili jsme se ještě soutěže o BOG VI FCI skupiny, kde jsme skončili na 3.místě. Cesta domů byla dlouhá, ale odjížděli jsme opravdu moc spokojení :o)))

KV Luková

28.05.2011 17:52

I přes to, že počasí tentokrát moc nepřálo a každou chvíli pršelo tak Kirbynka zabojovala a v konkurenci 12 fen si vyběhala známku V 4, pohár a pěkný dáreček.

<< 1 | 2 | 3 >>