Na ten okamžik nikdy nezapomenu, bylo mi 17 let a byla jsem na letní brigádě. Po pohledu na ulici jsem  uviděla pána  po jehož  boku kráčel mohutný a statný pes.  Byl mohutný ale přesto kráčel tak elegantním pohybem, který jsem ještě nikdy neviděla. Celý dojem z tohoto krásného zjevení ještě umocňovalo slunce dopadající na srst která přímo zářila. Donutilo mě to tehdy vyběhnout ven kde jsem stála ještě dobrých pět minut dokud se mi ten nádherný tvor neztratil z dohledu. Ihned po příchodu domů jsem začala pátrat po tom co by to mohlo být za plemeno, ano byl to on Rhodéský ridgeback. Od té chvíle jsem snila o tom si jednou Ridgebacka pořídit. Čím více jsem o tomto plemeni zjišťovala, bylo mi více než jasné že nejde o psa kterého pokud nemáte čas odložíte na gauč a proto jsem si musela počkat až dostuduji a  až si budu jistá že mu budu moci věnovat to co odpovídá jeho temperamentu- spoustu času, dlouhé procházky ad. Tento okamžik  nastal konečně v roce 2007.

         Tehdy jsem si domů přivezla vytoužené štěňátko, byla to Carrie Maka-Boma. Jejími rodiči byli Angela Kirinyanga (Angela) a Inyanga of Ka-Ul-Li´s Ridges (Dargo). To maličké rezaté klubíčko se brzy rozkoukalo a začalo ho být všude plno. Chodila se mnou každý den do práce, navštěvovali jsme cvičák a později jsme začali společně objevovat i výstavní  kruhy. V květnu 2009 jsme prošli bonitací, ze které Carrie odešla už jako „chovná“ fenka. Bohužel nám nebylo přáno abychom spolu strávili více krásných chvil a zážitků a Carrie nás v červenci 2009 při neštástné nehodě opustila. Celé naší rodině byla opravdovou kamarádkou a budeme na ní mít vždy krásné vzpomínky. Zbyla po ní obrovská díra v našich srdíčkách a proto jsme si brzy domů přivezli druhou psí slečnu – Chloe z Korycanských skal, která nám ji pomohla zaplnit. Po pár dnech v novém domově jsme zjišťovali, že nám jméno Chloe jaksi nejde přes rty a proto jsme naší malé začali říkat „Kirby“. Čas letí a dnes už je i z Kirby psí dáma, obohacuje nám každý den, dovádí se svým novým malým páníčkem Dominikem, chodí na cvičák a i s ní se nyní snažíme získat nějaké ty úspěchy na výstavním poli.

 

Proč CHS Afryea?

Jméno Afryea pochází z Afrického jazyka, jeho význam je „narozen v dobrých časech“, doufáme že tímto dáme štěňátkům které se jednou pod naší střechou narodí do vínku něco pozitivního.