Štěnátko od nás

Pokud jste se rozhodli, že máte zájem o štěňátko z naší chovatelské stanice AFRYEA, máme velikou radost a následující řádky jsou určeny  právě vám.


        První týdny budou naše štěňátka vyrůstat v prostorné dřevěné ohrádce přímo v naší rodině a jejich péči jsme připraveni věnovat 24 hodin denně. Pro další období jejich růstu je připravena samostatná místnost s výběhem na zahradu.
Štěňata budeme vychovávat s láskou a vědomím, že to na co je do života připravíme za krátký čas osmi týdnů, bude mít velký vliv na jejich další psychický vývoj a chování. Získané zkušenosti si potom ponesou celým svým životem, proto věnujeme jejich socializaci velkou pozornost. Naše štěňátka se proto budou nejprve setkávat a seznamovat s běžnými zvuky a ruchy v domácnosti, s novými lidmi, dětmi a zvířaty a později také s jízdou autem, novými pachy a dobrodružstvími ve venkovním výběhu a při individuálních procházkách štěňat za doprovodu matky, si budou zvykat na obojek a vodítko.  U štěňat s výstavními předpoklady také začneme s nácvikem vystavování.


        Před odběrem štěňátek vyžadujeme min. jednu osobní návštěvu, abychom se s budoucími majiteli lépe poznali, a oni měli možnost si vybrat si svoje štěňátko. Majitelé či zájemci budou moci přijet navštívit štěňátka od 4. týdne, jejich zájem uvítáme a budou u nás srdečně vítáni. Odběr štěňátek umožňujeme v 8. týdnu. K novým majitelům půjdou štěňátka tetovaná, opakovaně odčervená, očkována podle základního očkovacího schématu a prohlédnutá poradkyní chovu.
Každý majitel obdrží spolu se štěnětem doklady (průkaz původu psa, mezinárodní očkovací průkaz, řádnou kupní smlouvu, kopie dokladů obou rodičů) a štěňátko bude do nového domova odcházet s bohatou výbavičkou.

       

        V novém domově, ještě předtím než si přinesete psí miminko, klekněte na kolena a prohlédněte si vše z pohledu štěněte. Všechno, co by mu mohlo být nebezpečné odstraňte (elektrické šňůry apod.). Zároveň pokud vlastníte zahradu udělejte totéž (dráty, sklo, plechy apod.) nepatří tam, kde bude běhat štěně. A zabezpečte zahradu tak aby štěně nemohlo utéci. Připravte místo s pelíškem, kde bude štěně nejenom spát, ale kde bude mít svůj klid a nikdo ho nebude rušit. Štěně musí mít dvě misky. Jednu na vodu (každý den čerstvá, i když nepije a stále na stejném místě) a druhou na jídlo. Misky by se neměly klouzat ani převracet. Na prvních několik dní obdrží štěňátko stravu, na kterou bylo zvyklé, potom můžete postupně přejít na stravu, která vyhovuje Vám. Vyhnete se tak zbytečným trávicím potížím. Pokud štěně stravu odmítá (příliš se mu stýská) nechte tak 5-10 minut jídlo na zemi a po té jej odstraňte. Hlad ho časem přinutí, aby jedl.
       

        Odchodem štěňátek do nových domovů náš zájem o ně nekončí. S majiteli chceme zůstat v trvalém kontaktu a chceme být informováni o dalším vývoji a životě štěňátka, o jeho zdraví, úspěších a vaší lásce k němu. Byli bychom velmi rádi, kdyby naše štěňata byly úspěšná na výstavách či ve sportu, stali se z nich žádaní krycí psi a chovné feny, ale stejně šťastní budeme, pokud naše štěňátko najde domov, kde ho přijmou jako nového člena rodiny a zajistí mu dobré podmínky, výbornou péči a mnoho lásky pro šťastný život. Věříme, že štěňátko od nás novým majitelům lásku mnohonásobně oplatí a bude věrným a dobrým společníkem na mnoho let.